ФОТО: Дали Клинт Иствуд го сними последниот кадар?

клинт иствуд
ФОТО: Инстаграм

Клинт Иствуд испрати порака на неговиот твитер-профил со метафора за неговата иднина подложна на вниманието на јавноста. Актерот и поранешен политичар рече дека нему веќе му е доцна за да старее достоинствено во очите на светот.

Од „The Good, the Bad and the Ugly“ до оскаровецот „Million Dollar Baby“, па до романсата „The Bridges of Madison County“, Иствуд има одиграно и режирано толку многу незаборавни улоги во американската кинематографија.

„Мислам дека умешноста за достоинствено стареење е многу важен талент. Доцна е за мене”.

Објави фотографија 91-годишниот актер на која напиша „Времето лета“.

Иствуд е еден од ретките луѓе во кинематографијата со толку плодна и долга кариера и многу од неговите обожаватели и поддржувачи ја толкуваа неговата објава всушност како обид за „достоинствено“ пензионирање.

Видео на денот