ФОТО: Дали британската голферка Луси Робсон е најубавата спортистка на светот

Британката Луси Робсон има 25 години, иако многумина од прва би заклучиле дека таа е модел, пејачка или инфлуенсерка, Луси всушност е професионална голферка. По тринаесет години поминати во Америка, таа повторно живее во Велика Британија.

Instagram

Иако пандемијата на коронавирусот предизвика откажување на бројни спортски натпревари, Луси засега не мора да се грижи бидејќи нејзината заработка се проценува на над 1 милион американски долари. Луси беше избрана за „Treasure Coast Player“ во 2012 и 2013 година.

Instagram

Робсон заработува и како модел на брендот „FashionNova“. На својот профил на социјалната мрежа Инстаграм, таа постојано објавува фотографии од напорните тренинзи воодушевувајќи ги своите обожаватели.

Луси има над 880.000 следбеници на Инстаграм кои со нетрпение ја очекуваат секоја нова фотографија или видео.

Прочитајте и...  Меган Маркл откри дека летово доживеала траума: Војвотката со болка и тага раскажа дека претрпела спонтан абортус

Младата голферка се прослави со фотографиите на кои игра голф во специфична спортска облека за голф.

Instagram

Брендот „FashionNova“ за својата нова колекција за спортска облека ја контактирале атрактивната Луси да биде амбасадор на нивниот бренд.

Instagram

Робсон постојано избира едноставни модни комбинации. Секоја нејзина објава добива илјадници коментари за многу кратко време.

Поврзани вести

ФОТО: Најпознатата домаќинка Марта Стјуарт (79) покажа како изгледа – Нејзината фотографија воодушеви многумина!

Слободен Печат

Хит серијата „Круна“ им го наруши мирот: Принцот Чарлс и Камила повторно нападнати од јавноста

Слободен Печат

Фризурата на Џенифер Гарнер: Актерката ги насмеа своите фанови со фотографија од детството

Слободен Печат

ФОТО| Никол Шерзингер одлучи да ja продаде луксузната вила за 8 милиони долари: Нејзиниот дом ќе ве остави без здив!

Слободен печат

Последните моменти на Бојан од „Амадеус“: Лекарите се собрале околу неговиот кревет, пуштиле песна од бендот и запеале!

Слободен Печат

Галоски руши рекорди, поддржан и од Дејвид Гета на неговите официјални страници!

Васко Спасоски

Остави Коментар