ФОТО | Цветниот моден изглед на Јелена Розга: Пејачката изгледа подобро од кога било

Фото: Instagram

Фустанот, но и изгледот на Јелена, подеднакво го привлече вниманието на нејзините фанови, па фотографијата собра повеќе од 7.000 лајкови за само 48 часа од објавувањето.
Позната хрватска пејачка, Јелена Розга, на својот инстаграм – профил објави фотографија на која позира во прекрасен, цветен комплет составен од летно палти и макси здолниште во кој потсетува на шпанска танчерка.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Jelena Rozga (@rozgajelenaofficial)

„Па поубава од тебе не постои“ е еден од комплиментите што ги доби пејачката за нејзиниот младолик изглед.

„Пеперутка“, „Убавице наша“, „Апсолутно најубава“, беа само дел од ласкави коментари.

Коментари под фотографијата напишаа и нејзините колешки од естрадата и јавниот живот. Нејзинита колешка Нина Бадриќ остави интересен коментар под фотографијата. Пејачката напиша „Оп“ под фотографијата на Розга, а коментарот го дополни со „емотикон“ – оган.

Видео на денот