ФОТО | Црногорски репрезентативец го навредуваше Ѓоковиќ на социјалните мрежи

Фото: EPA-EFE/TIM IRELAND

Репрезентативецот на Црна Гора, Владан Липовина, го навредуваше српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ на социјалните мрежи.

Липовина на погрден начин коментираше ситуација од мечот на Ѓоковиќ против Холгер Руне во кој Новак славеше победа од 3:0 и се пласираше во четвртфиналето на Вимблдон.

Во овој момент Липовина е член на Кадсија од Кувајт, а во еден период од кариерата кратко го носеше дресот и на Металург.

Фото: Screenshot

ВИДЕО: Ѓоковиќ не покажува милост кон непристојните навивачи на „Вимблдон“, им посака добра ноќ

Почитуван читателу,

Нашиот пристап до веб содржините е бесплатен, затоа што веруваме во еднаквост при информирањето, без оглед дали некој може да плати или не. Затоа, за да продолжиме со нашата работа, бараме поддршка од нашата заедница на читатели со финансиско поддржување на Слободен печат. Станете член на Слободен печат за да ги помогнете капацитетите кои ќе ни овозможат долгорочна и квалитетна испорака на информации и ЗАЕДНО да обезбедиме слободен и независен глас кој ќе биде СЕКОГАШ НА СТРАНАТА НА НАРОДОТ.

ПОДДРЖЕТЕ ГО СЛОБОДЕН ПЕЧАТ.
СО ПОЧЕТНА СУМА ОД 60 ДЕНАРИ

Видео на денот