ФОТО | Цеца во „Ѕвездите на Гранд“ со луксузни очила во форма на пеперутка: Еве колку чинат!

светлана цеца ражнатовиќ
Светлана Цеца Ражнатовиќ / Фото: Принтскрин/Јутјуб

Српската ѕвезда Светлана Цеца Ражнатовиќ секогаш е ултра дотерана откако е дел од судиите на музичкото шоу „Ѕвездите на Гранда“. Но, сега се чини сите се „фатија“ за еден детаљ од нејзината модна комбинација.

Имено, пејачката е позната по тоа што милува да си купува луксузни парчиња брендирана облека. Овојпат на снимањето на шоуто се појави во црн тесен фустан, блејзер и црни лакирани чизми до колена.

Цеца целиот стајлинг го надополнила со специфични очила за сонце. Очилата во форма на пеперутки се од познатиот бренд „Валентино“, и чинат 529 евра.

Да потсетиме, Цеца од оваа сезона е постојан член на жирито на „Ѕвезите на Гранд“, на местото на поп-ѕвездата Јелена Карлеуша.

„Во овој момент можам да кажам дека ни претстојат три добри години кои ме врзуваат за овој проект. Сакаме да ги прославиме заедно во најдобро можно светло“, изјави пејачката пред неколку месеци.

Видео на денот