ФОТО: Брук Шилдс – Храброст е на 55 години да го покажете своето тело

Кога Брук Шилдс на својот Инстаграм профил објави фотографија во бикини нејзините фанови беа воодушевени од изгледот на оваа жена.

Но, иако на актерката и модел и многу помладите колешки можат да и позавидат на совршената фигура, таа призна дека и треба доста храброст за во 55-та година од животот да го покаже своето тело.

„Ги носев оние големи костими кои мораа да имаат што повеќе ткаенина“, изјави Шилдс за „People“.

Фото: Инстаграм

„Ќерките ми кажаа дека тоа е смешно. Работи на кои никогаш не би се фокусирала во животот. Имам 55 години можам да кажам: Чекај малку, жените во педесетите се уште не се готови“.

„Ако сте во тие години, особено ако сте актерка, тоа е како да сте имале своја кариера па сега можете да се опуштите, но јас мислам дека допрва почнувам“, додаде таа.

Прочитајте и...  ФОТО: Лила Филиповска на ручек во скопската ЗОО и тоа погледнете со кого!
Фото: Инстаграм

Актерката тврди дека за време на растењето не размислувала толку за своето тело, бидејќи во текот на манекенската кариера главно била на насловните страници од магазините на кои им било важно како изгледа лицето, а не телото. Меѓутоа, таа сега со помош на децата и професионален тренер го засакала своето тело, и не се срами да го покаже.

„Никогаш не бев слаба. Секогаш бев спортски тип, што значи дека не се вклопувате во повеќето примероци“, објасни таа. „Моите ќерки велат дека сум заоблена….гледам како го слават тоа и учам од нив“.

Фото: Инстаграм

„Нормално, на своето тело работам секој ден, ова лето тренирав буквално секој ден, додаде Шилдс.

„Некако ја заработив својата самодоверба. Но при позирањето се уште внимавам на вистинскиот агол и осветлувањето“, призна таа.

Прочитајте и...  Дневен хороскоп за 28 ноември: Сите врати ви се отворени, но многу е важно како вие ќе играте

Поврзани вести

ФОТО: Вака би изгледале најпознатите насловни страници да настанале во добата на коронавирусот (ФОТО)

Слободен печат

Како во ледено кралство: Погледнете како Џенифер Лопез го украси својот дом

Слободен печат

Крајот на ноември носи огромна промена за овие три хороскопски знаци

Слободен печат

Жената која му роди дете на Хитлер, никогаш не го видела детето ниту имала можност да чуе за неговата судбина

Слободен печат

„Безвременска“ е новиот хит на Тарабунов!

Слободен печат

Вкусови што се памтат: Грчка кујна – Грчка пита (РЕЦЕПТ)

Слободен Печат

Остави Коментар

MacedonianAlbanian