ФОТО | Били Ајлиш повторно ја промени фризурата и се пофали на Инстаграм: Фотографијата собра повеќе од пет милиони лајкови

Instagram
Фото: Instagram

Најпопуларната тинејџерска ѕвезда повторно се пофали со нова фризура на социјалните мрежи.

Били објави видео и фотографија на својот инстаграм – профил кадеја покажа својата нова фризура, а на приказната откри и дека нејзината мајка, Меги Бирд, била инспирацијата за овој изглед.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by BILLIE EILISH (@billieeilish)


„Исто како и мајка ми“, напиша Били на една од фотографиите.

„Убава“, „Прекрасна“, „ Ќе си направам ваква фризурам следниот пат“, „Прекрасно ти стои“, „Најубава на светот“, се само дел од бројните коментари на фановите под објавата која собра над четири милиони лајкови за помалку од 24 часа.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by BILLIE EILISH (@billieeilish)


Пејачката инаку ужива во трансформациите. Претходно оваа година, таа ја промени неонско зелената боја на коса и стана блондинка.

Видео на денот