1 C
Скопје

ФОТО: Безбедно слета авионот во Италија, во кој се транспортираше дете во тешка состојба

Безбедно слета авионот во Џенова, Италија, во кој се транспортираше дете до тешка клиничка слика од Македонија.

Дeнеска од Универзитетската клиника за детски болести изврши транспорт на дете со сложена клиничка слика во болница во Џенова, Италија.

ФОТО | Со среќа мал јунаку: Дете со сложена клиничка слика транспортирано на лекување во Италија

Прочитајте и...  Од 1 февруари се планира враќање на администрацијата на работа во комплетен состав и со полно работно време

Поврзани вести

Нова „пандемија” ни чука на врата, човештвото се соочува со дестабилизација на психолошката состојба

МИА Агенција

Германските лекари ќе се обидат со нови лекови да лекуваат ковид-19

Слободен печат

Четири жени од Дебар тврдат дека доктор Асани ги прегледувал во домашната ординација, Веапоска плаќала по 1.000 денари за преглед

Мирослава Бурнс

Тешко е, ама протов лажните вести се може: Ако вистината доминира, тогаш лагите остануваат на маргините

Нови земјотреси утрово ги вознемирија граѓаните на Петриња и Сисак

Слободен печат

Германија ја зајакнува контролата на границите

Слободен печат

Остави Коментар