-6 C
Скопје

ФОТО: Бела Хадид уште еднаш воодушеви со својот едноставен стил

Иако е една од најплатените модели на денешницата, Бела Хадид се стреми да живее нормален живот. Славниот модел се прошета низ Њујорк, облечена во едноставен стајлинг.

Го носев првото нешто што ми падна на рака“, изјавила таа.

 

Instagram

 

Бела не помина незабележана на улиците во Њујорк. Папараците ја фотографирале за време на прошетка во паркот „Washington Square“ во друштво на пријателка.

Во еден момент Бела и другата девојка седнале на клупа да појадуваат, купувајќи храна од локална пекара.

Instagram

 

24 годишната девојка секогаш  привлекува внимание со своите стајлинзи. Иако е една од најубавите и најплатените модели на денешницата, таа знае како да го задржи интересот на јавноста, а тоа обично го прави со своите оригинални комбинации на облека.

Прочитајте и...  ФОТО | Шерон Стоун не старее: Актерката заведува и во седмата деценија со својата фигура!

И овој пат иако навидум моделот не вложила премногу напор во изборот на стајлингот, на крај резулатот е повеќе од задоволителен.

Instagram

 

Сите парчиња функционираат одлично, таа искомбинирала сиви фармерки и сива маица со шарен принт, а сето тоа го закружила со едноставни патики „Nike“ и долг сив капут со потпис на модната куќа „Balenciaga“.

Поврзани вести

Што треба да направите со искинати банкноти?

Слободен печат

На неговите шеги се смее цела Македонија: Дали го препознавате момчето од фотографијата?

СП.

ВИДЕО: Џорџ Клуни призна дека сам ја потстрижува својата коса веќе 25 години – Но кога откри со што, започнаа шегите на негова сметка

Слободен Печат

Шокантно: Мистериозен монолит исчезна во САД, па најден е во Романија!

Слободен печат

Нивната љубов беше осудувана и исмејувана – Мадона (62) и нејзиното момче (26) го докажаа спротивното!

Слободен Печат

Стручњаците открија кои 6 особини треба да ги поседува секој маж кој е идеален љубовник!

Слободен печат

Остави Коментар