20 C
Скопје

ФОТО | Бела Хадид со инфузија во раката додека е на фризер: Лајмската болест не прашува за време

Иако нејзините фотографии, кои ги објавува на социјалните мрежи, во повеќето случаи предизвикуваат завист кај младите девојки ширум светот, 24-годишната Бела Хадид сега откри дека не е сè идеално во нејзиниот живот, бидејќи се бори против автоимуна болест.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Bella ? (@bellahadid)

На својот инстаграм – профил, таа објави фотографија направена во соблекувалната, додека фризерката и ја средува косата. На фотографијата што ја објави, светски познатата манекенка добива инфузија додека е на фризер. Инаку, во 2012 година на Бела Хадид, но и на нејзиниот три години помлад брат Енвар Хадид и нивната мајка Јоланда Хадид им е дијагностицирана Лајмска болест.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Bella ? (@bellahadid)


Тоа е заразна болест предизвикана од бактеријата Борелија бургдорфери, која се пренесува со заразени крлежи и може да доведе до хронична, мултисистемска болест која може да влијае на кој било орган и да доведе до бројни здравствени компликации. Лајмската болест се нарекува и „голем имитатор“, бидејќи нејзините симптоми многу често личат на симптомите на други болести.

Поврзани вести

Кои се најголемите хипохондрици во зодијакот?

Слободен Печат

Џеј Зи и Бијонсе за родителството: Најважната работа за едно дете е да се чувствува сакано

Слободен Печат

Наскоро Америка со своја верзија на Евровизија

Слободен Печат

Во етно куќа „Серменински чардак“: Откако го отворивме чардакот, заживеа селотo!

Вкусен предлог за вашата неделна трпеза: Како да направите совршена фокача?

Слободен Печат

Принцезата Шарлин веќе некое време не е видена во јавноста, а сега не се појави ниту на настан што никогаш не го пропушта

Слободен Печат

Остави Коментар