ФОТО | Антонио Бандерас, најпосакуваниот латино заводник се ожени со најубавата жена во светот: Ја изневери, ја остави и денес има 20 години помлада партнерка

Фото: Profimedia

Светски познатиот актер, Антонио Бандерас, се појави на Филмскиот фестивал во Венеција и ги остави сите без здив. Многумина се прашуваат како успева да изгледа толку добро иако веќе е во седмата деценија од својот живот.

На црвениот тепих беше придружуван од неговата 20 години помлада девојка, Никол Кимпел, за која вели дека е негова сродна душа и причина зошто блеска.


Како што сите знаат, Антонио беше оженет со една од најубавите жени во светот, Мелани Грифит, но тој брак брзо се распадна.

Антонио и Мелани се запознаа на снимањето на комедијата „Двоен заводник“, а врската започна веднаш. Се венчаа во Лондон во 1996 година по само неколку недели врска, а нивната ќерка Стела се роди истата година.


Бандерас и Грифит се разведоа во 2015 година, а се зборуваше дека актерот го загубил трпението поради опседнатоста со операциите што го искривиле нејзиното лице. Исто така, многу медиуми наведоа дека актерот бил неверен и дека ја користи секоја прилика да најде утеха „на страна“.


Сепак, Антонио и Мелани останаа во добри односи, а актерот конечно се смири покрај Никол Кимпел, која е 20 години помлада од него, и од која не се одвојува во последните неколку години.

ФОТО | Антонио Бандерас на Филмскиот фестивал во Венеција: Актерот беше придружуван од неговата партнерка

Видео на денот