ФОТО | Анџелина Џоли блесна како принцеза на црвениот тепих, ја покажа и новата тетоважа меѓу градите

Фото: Gregory Pace / Shutterstock Editorial / Profimedia

Холивудската актерка Анџелина Џоли ја освои една од најпрестижните награди во кариерата на синоќешното доделување на наградите Тони во Њујорк, како продуцент на претставата „Аутсајдерите: Нов мјузикл“ (The Outsiders: A New Musical).

Таа за оваа специјална вечер се појави во зелена кадифена кринолина сочинета од корсет и широко лелеаво здолниште, скроено по нејзини мерки, а прекрасната креација доаѓа од брендот „Версаче“.

Со креацијата, Анџелина носеше соодветен шал од ист материјал и во иста боја, а елеганцијата ја засили и со внимателно одбраниот, дискретен накит.

Анџелина на синоќешниот црвен тепих ја покажа и новата тетоважа во средината меѓу градите, во форма на мала птица во лет, која ја симболизира слободата, љубовта и лојалноста.

Фото: Dimitrios Kambouris / Getty images / Profimedia

Џоли – која со години води бурна битка за развод со поранешниот сопруг Бред Пит – одлучила да не додава никакви шарени детали на тетоважата.

Таа на доделувањето се појави со ќерката Вивиен (15), која ја мотивирала да ја прифати продукциската работа во ова претстава и која со стајлингот ѝ парирала на својата мајка – во зелено-бела комбинација.

Анџелина Џоли со ќерката Вивиен / Фото: EPA-EFE/SARAH YENESEL

ФОТО | Новиот имиџ на Анџелина Џоли за 10-ка! Актерката изгледа двојно помладо

ВИДЕО | Неверојатна хемија: Бред Пит и Пенелопе Круз снимија краток филм за „Шанел“

Уште едно дете се откажа од Бред Пит: Ќерката Вивиен повеќе не го користи неговото презиме

 

 

Почитуван читателу,

Нашиот пристап до веб содржините е бесплатен, затоа што веруваме во еднаквост при информирањето, без оглед дали некој може да плати или не. Затоа, за да продолжиме со нашата работа, бараме поддршка од нашата заедница на читатели со финансиско поддржување на Слободен печат. Станете член на Слободен печат за да ги помогнете капацитетите кои ќе ни овозможат долгорочна и квалитетна испорака на информации и ЗАЕДНО да обезбедиме слободен и независен глас кој ќе биде СЕКОГАШ НА СТРАНАТА НА НАРОДОТ.

ПОДДРЖЕТЕ ГО СЛОБОДЕН ПЕЧАТ.
СО ПОЧЕТНА СУМА ОД 60 ДЕНАРИ

Видео на денот