ФОТО | Андријана Јаневска си се пожали: Од коњ на магаре, со самар на грб

Фото: Принтскрин / Instagram

Македонската музичарка и професорка на ФМУ деновиве ги минува во работа со нејзиното музичко училиште, дружење со семејството и пријателите. Во меѓувреме постојано твори и е целосно посветена на нејзината пасија – музиката.

Андријана Јаневска на својот инстаграм-профил честопати знае да сподели дел од нејзиното секојдневие, среќни вести, успеси, а добро знае и да се шегува.

Денес, си се пожали на своите бројни обожаватели и пријатели дека се „симнала“ од коњ на магаре.

„Од коњ – на магаре, со самар на грб. Во превод, од мотор – на точак со виолината на грб. Мора да се работи, па, убаво е доколку можете да го искористите времето од и до работното место за пешачење или возење велосипед. Хондата веќе е во мечкин сон. Уживајте во сончевите денови. Океј, и дождот има своја убавина, но, јас гласам за сонце“, напиша таа, а нејзината симпатична објава беше пречекана со бројни коментари.

 

Видео на денот