ФОТО | Ана Ивановиќ како модна инспирација: Заносен црвен фустан и бели спортски патики за долгите летни ноќи

Ана Ивановиќ
Фото: Instagram

Поранешната најдобра тенисерка во светот и една од најубавите спортистки, Ана Ивановиќ, ги комбинира летните трендови на најубав начин.

Нејзиниот стил е придружен со концизност и елеганција, па затоа таа ги бира вистинските парчиња облека за секоја пригода. Таа го обожава едноставни и елегантни парчиња облека кои совршено и прилегаат.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Ana Ivanović (@anaivanovic)


Уште еднаш, таа успеа да не воодушеви со својата дневна комбинација на облека. Ана овој пат избра фустан – кошула, миди должина во корално црвена боја. Омилен летен модел на многу жени.

Иако обожува и високи потпетици, таа за оваа прилика избра бели спортски патики, како совршен избор за овој женствен дневен изглед.

Видео на денот