22 C
Скопје

ФОТО: Ана и Бастијан со празнична погача го честитаат Божиќ

Ана Ивановиќ и нејзиниот сопруг Бастијан Швајнштајгер испратија божиќна честитка и со фотографија покажаа како го слават Божиќ во нивниот дом.

Instagram
Instagram

Поранешната тенисерка и поранешниот фудбалер се фотографирааа со голема празнична погача, а Ана им посака на сите на социјалните мрежи да го поминат најголемиот христијански празник во мир.

„Мир Божји, Христос се роди. Среќен Божиќ на сите што го слават во јануари “, напиша Ивановиќ.

Поврзани вести

Бен Афлек ѝ испратил видео: Нивин Џеј го откачила актерот мислејќи дека е лажен профил и сега се кае

Слободен Печат

Белгиски земјоделец „по грешка“ ја поместил границата со Франција

Слободен Печат

ВИДЕО: Јапонскиот оперски пејач Казухиро Котецу со извонредна изведба на македонската песна „Оди ѕвездо“ од Наум Петрески

Слободен Печат

Нашиот музичар Гоце Талевски ја изгуби битката со коронавирусот

Слободен Печат

По долго отсуство од социјалните мрежи се огласи Адел – со посебна причина

Слободен Печат

ГАЛЕРИЈА: Ова е Давид Неделковски – козар кој се чувстува како Козак – слободен човек, во хармонија со природата, на пасиштата од својот прадедо

Мими Стојановска

Остави Коментар