ФОТО: Американската тајна служба објави досега невидени фотографии од 9/11

Американската тајна служба објави неколку фотографии од нападот на 11-ти септември, кои претходно никогаш не биле видени, пренесува НЗ Хералд. A photo of the World Trade Center collapsing on September 11 from a Secret Service employee (Donated photo). #September11 #NeverForget pic.twitter.com/sLDieclpHt — U.S. Secret Service (@SecretService) September 8, 2021 Објавени се шест слики, меѓу кои … Продолжи со читање ФОТО: Американската тајна служба објави досега невидени фотографии од 9/11