7.9 C
Скопје

ФОТО: Албанец стана хит во регионот – го „облече“ своето ауди во свечено руво

Вљубениците во својот автомобил се познати по тоа што би направиле се за своето милениче на четири тркала, па неретко одат и предалеку.

Сопственик на едно ауди од Скадар својот автомобил буквално го облече во црно кадифе.

Кога ќе помислиш дека се си видел … Кадифено ауди во Скадар! – стои во коментарот на една фотографија која стана вистински хит на социјалните мрежи во регонот.

После оваа објава, многумина се чудеа дали можеби „фотографот“ не згрешил во проценката, па додаде: Ни самиот не им верував на сопствените очи додека не го допрев автомобилот.

Прочитајте и...  ВИДЕО | Рангеловиќ: Се гледаат и првите контури на американската надворешна политика, добро е што се враќаат на светската политичка сцена

Потоа се редат низа духовити коментари, меѓу кои беше дека „кадифеното ауди“ го пере со својата “црна долна облека на 30 степени“…

Поврзани вести

Истрага во Министерството за правда околу обиди за поништување на резултатите од претседателските избори во САД

Слободен печат

„Ја разбираме карикатурата, но Петричиќ не го разбира силувањето“: Карикатуристот ја шокираше јавноста

Слободен печат

Втор ден немири во Холандија по воведувањето на „полициски час“: Инциденти во Ротердам и во близина на Мастрихт

Слободен печат

Филипче за набавка на ковид вакцини: Преговараме со кинески „Синовак“ и „Синофарм“, чекаме дози и од Ковакс механизмот и од „Фајзер“

Слободен печат

Шкотска ќе одржи нов референдум во мај

Срѓан Ивановиќ

Бајден повторно ги воведе ограничувањата за патување

Слободен печат

Остави Коментар