ФОТО | „Адидас“ подготви специјален дрес за Баерн за новата сезона

Фото: EPA-EFE/RONALD WITTEK

Во наредната сезона Баерн Минхен ќе го прослави својот 125. роденден и по тој повод „Адидас“ подготви специјален дрес.

Германските медиуми пренесуваат дека во клубот веќе избрале една од идеите кои биле претставени.

Новиот дрес на Баерн би требало да го има старото лого на клубот, но и старото лого на „Адидас“. Фотографиите од новиот клупски дрес беа објавени на специјализираниот сајт за дресови „FootyHeadlines“.

Почитуван читателу,

Нашиот пристап до веб содржините е бесплатен, затоа што веруваме во еднаквост при информирањето, без оглед дали некој може да плати или не. Затоа, за да продолжиме со нашата работа, бараме поддршка од нашата заедница на читатели со финансиско поддржување на Слободен печат. Станете член на Слободен печат за да ги помогнете капацитетите кои ќе ни овозможат долгорочна и квалитетна испорака на информации и ЗАЕДНО да обезбедиме слободен и независен глас кој ќе биде СЕКОГАШ НА СТРАНАТА НА НАРОДОТ.

ПОДДРЖЕТЕ ГО СЛОБОДЕН ПЕЧАТ.
СО ПОЧЕТНА СУМА ОД 60 ДЕНАРИ

Видео на денот