ФОРУМ ЗА МИР ВО ПАРИЗ: Вучиќ на вечера со Макрон и повеќе шефови на држави и влади - Слободен печат

ФОРУМ ЗА МИР ВО ПАРИЗ: Вучиќ на вечера со Макрон и повеќе шефови на држави и влади

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, вечерва во Париз присуствува на вечера, која претседателот на Франција, Емуануел Макрон, им ја приредил на шефовите на држави, влади и претставници на меѓународни организации.

На социјалните мрежи се објавени и фотографии од Вучиќ и Макрон, преку кои српскиот претседател се заблагодарува на срдечниот пречек.

Макрон е домаќин на Вториот Париски форум за мир.

Српскиот претседател Вучиќ е во тридневна посета на Париз, каде утре ќе има билатерални разговори со Макрон.

 

Прочитај повеќе

Колинда по истекувањето на мандатот ќе го искористи правото на плата и канцеларија

Слободен печат

Силниот земјотрес во Турција фатен во живо во телевизиско студио (ВИДЕО)

Слободен Печат

Дожд од игуани на Флорида поради ниските температури (ВИДЕО)

Слободен Печат

Најмалку 11 загинати во нов милитантен напад во Алепо

Слободен Печат

Расте билансот на жртви и повредени во стравичниот земјотрес во Турција

Слободен печат

Научник пред три месеци ја предвиде епидемијата: Колку е опасен корона вирусот?

Слободен Печат

Остави Коментар

one + nine =

Прочитај повеќе

Астероид ескплодираше во близина на Земјата, неговите остатоци се разлетаа во Северна Америка (ВИДЕО)

Слободен печат

Се зголемува бројот на повредени: Опожарена зграда по разорниот земјотрес во Турција (ВИДЕО)

Слободен Печат

Пендаровски и Мишел се согласија дека иднината и судбината на Македонија е европска

МИА Агенција

Османи: Македонија е подготвена да ги почне преговорите со ЕУ

Слободен Печат

Поглед во Вухан – епицентарот на епидемијата на опасниот корона вирус

Слободен печат

Научниците ги открија причините за најголемата експлозија во Вселената

Слободен Печат