7 C
Скопје

Фондацијата Никола Јанчев и компанијата Кожувчканка со донација од 1,5 милион денари за Општата болница во Кавадарци

Фондацијата Никола Јанчев донираше комплетен систем за централен довод на кислород до секој кревет во модуларната Ковид болница во склоп на Општа болница со проширена дејност Кавадарци.

Фото: Фондација Никола Јанчев

Системот е поврзана со линии за централен доток на кислород со што се олеснува работата на медицинскиот персонал и безбедноста на здравјето на пациентите.

Фото: Фондација Никола Јанчев

Набавката и монтажата на целокупниот системот за централен довод на кислород е во вредност од 1,5 милион денари, средства обезбедени од фондацијата Никола Јанчев и компанијата Кожувчанка.

Фото: Фондација Никола Јанчев
Фото: Фондација Никола Јанчев

Комерцијален ПР текст

Прочитајте и...  ВИДЕО | Велковски: Конечно на Комисија влегуваат законите за финансиска помош

Поврзани вести

Фаучи: Сите вакцини против ковид-19 одобрени во САД се безбедни

Слободен печат

Искра Михајловска: Архитектите се должни да помогнат да се избегнат итарпејовските манипулации при градењето и заштитата на објектите

Александра Бубевска

Индија со рекорден број на новозаразени, Мумбај се подготвува за целосно затворање

Слободен печат

Германски експерт предупредува: Полицискиот час е контрапродуктивен

Слободен печат

Ирската комисија почна истрага против Фејсбук откако беа објавени личните податоци на корисници

Слободен печат

Филипче до медицинските лица: Благодарност до сите заслужни за професионалноста, одговорноста и енергијата

Слободен печат

Остави Коментар