Фокс њуз „по грешка“ го отстранила Трамп од фотографија со Епстајн и Максвел (ВИДЕО)

Фокс њуз соопшти дека мрежата „по грешка” го отстранила Доналд Трамп од фотографија на која биле и Меланија Трамп (тогаш Меланија Кнаус), Џефри Епстајн и Гијелн Максвел.

Фотографијата, направена од Гети во Мар-а-Лаго во Флорида на 12 февруари 2000 година, била користена на Фокс њуз за време на прилог емитуван во неделата за неодамнешното апсење на Максвел од страна на ФБИ во Њу Хемпшир во врска со нејзината вмешаност во сексуалниот скандал со Епстајн.

„Фокс њуз” во прилогот го отстранила Трамп од фотографијата.

Епстин, кој се самоуби минатиот август, додека го чекаше судењето, веќе бил регистриран сексуален престапник кога била направена фотографијата.

Прочитајте и...  Милановиќ во приватна посета на Албанија по покана на Рама

– Во неделата на 5 јули, во извештај за Гислејн Максвел за време на вестите, Фокс њуз по грешка го отстрани претседателот Доналд Трамп од фотографија заедно со тогашните Меланија Кнаус, Џефри Епстајн и Максвел, изјави портпарол на Фокс њуз и додаде дека медиумот „жали за грешката”.

Прочитај повеќе

Охридскиот рамковен договор треба да е национален празник

Ерол Шакири

МБА: Банкарскиот систем е сигурен и стабилен

МИА Агенција

Ердоган: Грција ги создаде тензиите во Источниот Медитеран

Слободен печат

Најден жив исчезнатиот Ѓорѓи Дервишовски-Гоче од Тетово

МИА Агенција

141 заболени од Ковид-19, 175 оздравени, а двајца починаа од коронавирус

Слободен печат

Косовското собрание не го изгласа законот за вредностите на ОВК

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Зголемени овластувањата на британската полиција со цел да се спречи шпионажа и странско мешање

Слободен печат

Заев: Никој не е должен да биде уценуван и присилуван

МИА Агенција

Редфилд: Американците да се подготват за тешка есен каква што не сме виделе

Слободен печат

Заев: Ќе успеам да формирам Влада

МИА Агенција

Пропадна Еуростандард, клиентите останаа без плати и пензии

Весна Дамчевска

Ахмети: Во пресрет сме на донесување големи одлуки

МИА Агенција