Флорин Бесими се откажа од пратеничкиот мандат

Братот на предложениот министер за финансии Фатмир Бесими, Флорин вели дека се откажува од пратеничкиот мандат, за како што вели во иднина да се избегне евентуален судир на интереси.

Флорим Бесими пратеникот од редовите на ДУИ, поднесе оставка од функцијата пратеник во Собранието, поради како што вели избегнување на можен конфликт. Братот на предложениот министер за финансии Фатмир Бесими, Флорин вели дека се откажува од пратеничкиот мандат, за како што вели во иднина да се избегне евентуален судир на интереси.

„Стоејќи се на принципите на еднаквост, правда, можност за сите и целосно почитување и без никакво двоумење на законот и волјата на народот, ве известувам дека останувам принципиелен и следствено на тоа давам оставка од мандатот на Народниот заменик за да се избегне можен конфликт. од интерес со мојот глас во собранието“, вели Флорин Бесими.

Прочитајте и...  Од понеделник пациентите со ковид-19 во Куманово ќе се сместуваат на одделението за психијатрија

Поврзани вести

Вучиќ пристигна во Црна Гора за погребот на владиката Амфилохие

Слободен печат

ВИДЕО: Фатен еден осомничен за нападот во Лион, каде беше ранет грчки свештеник

Слободен печат

Милер: Доколу победи Трамп ќе се заострат правилата за влез на имигранти во САД

Слободен печат

Се бараат донации на Фејсбук, а возниот парк на Заеви чини колку 10 амбулатни возила, бесни од опозицијата

Слободен печат

Костадинов објави дека обезбедиле возило за струмичката болница, ќе пристигне во декември!

Слободен печат

Коронавирус меѓу државниот врв во Турција

Слободен печат

Остави Коментар