Флорентинот Перез: Зидан е благослов за Реал

Претседател на Реал Мадрид беше пресреќен по триумфот на „кралевите“ во финалето на шпанскиот Суперкуп и ги испофали тренерот и голманот.

Реал Мадрид со победата над Атлетико Мадрид го освои првиот трофеј сезонава. Поважно од трофејот е тоа што фудбалерите на Реал се вратија на старите патеки кога станува збор за освојување на трофеите и триумфите во важните натпревари, што не беше често откако си замина Кристијано Роналдо, но и тренерот Зинедин Зидан.

Во меѓувреме Зидан се врати на клупата на „кралевите“ и веднаш се врати на старите навики на освојување на триумфи, а Реал Мадрид под негово водство никогаш не загубил во ниту едно финале.

– Зидан има многу трофеи и среќни сме поради него, тој исто така има фантастичен однос со Реал Мадрид. Одлучи да се одмори на една година и сега се врати со нова енергија. Зидан ни е како благослов од небото. Игравме без играчи како Азар, Бензема и Бејл, но тој состави тој кој ни донесе победа – изјави Перез.

Прочитајте и...  Норвич испадна од Премиер лигата

Прочитај повеќе

Пеналите го спасија Јувентус против неверојатната Аталанта

Слободен печат

Сити пукна „петарда“ и во Брајтон

Слободен печат

Поразот од Сасуоло ги зовре страстите: Тепачка во соблекувалната на Лацио

Слободен печат

Роналдо и Зидан повторно со ист клуб: Француски великан се подготвува за сензационален трансфер

Слободен печат

Меси не се откажува од титулата, нов исторски подвиг за триумф на Барселона (ВИДЕО)

Слободен печат

Шефилд му направи услуга на Јунајтед, со посед на топката од 24% му даде три „парчиња“ на Челси

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

ФФМ: Клубовите од вторите и третата лига нема да плаќаат котизација

Слободен печат

Лацио му ја предаде титулата на Јувентус (ВИДЕО)

Слободен печат

Фудбалот се враќа дома: Англичаните имаат неверојатна генерација која може да доминира наредната деценија

Слободен печат

Поранешната репрезентативка Гивенс замина во пензија, ќе стане тренер

Слободен печат

Ригорозни казни за прекршување на карантинот во Формула 1: Затвор или 15.000 евра

Слободен печат

Шанса за Барселона, за три дена цената на Лаутаро падна за 21 милион евра

Слободен печат