Физички нападнати таксист и возач во ЈСП

Такси превоз / Фото: Архива

Како што информираат од МВР, во текот на вчерашниот ден биле пријавени неколку случаи на физички напади во Скопје.

Вчера околу 21.00 часот во СВР Скопје било пријавено дека на подрачје на Кисела Вода, Љ.К. (61) од Скопје бил физички нападнат од едно лице додека бил на работно место како такси возач во такси компанија.

Исто така, вчера во 21.30 часот во СВР Скопје, Д.Т. (49) од Скопје, возач во ЈСП, пријавил дека околу 18.30 часот на автобуска постојка во с.Смиљковци, скопско, додека бил на работно место бил физички нападнат од едно лице.

Се преземаат мерки за расчистување на двата случаи.

Видео на денот