Физички нападната вработена во училиште во Кавадарци

Македонија училиште ученици наставник професор
Настава во време на пандемија / Фото: EPA-EFE/GEORGI LICOVSKI

Во Полициската станица во Кавадарци вчера 54-годишна кавадарчанка пријавила дека околу 9 часот во нејзината канцеларија во основно училиште била физички нападната од 53-годишник. За ова денеска информираше Верољуб Додевски, портпарол на СВР Велес.

По целосно документирање на случајот ќе биде поднесена соодветна пријава.

Извор: МИА

Видео на денот