17.8 C
Скопје

Физичка пресметка пред обложувалница во Скопје

Доцна синоќа во СВР Скопје е пријавена физичка пресметка помеѓу четири лица, сите од Скопје, информира МВР.

-На 22.07.2020 во 22.00 часот во СВР Скопје било пријавено дека пред спортска обложувалница на ул.„Христо Татарчев“, по претходна расправија, дошло до нарушување на јавниот ред и мир со физичка пресметка помеѓу Л.У.(51), К.У.(20), Д.С.(50) и С.Д.П.(23), сите од Скопје- наведува МВР.

Сочинети се записници за констатиран прекршок по член 11 од Законот за прекршоците против јавниот ред и мир.

Поврзани вести

Две лица загинаа во соoбраќајка на патот Штип-Крупиште

Слободен печат

Голема тепашка меѓу петмина насилници во Ѓорче Петров, се мавале и со тврди предмети

Слободен печат

Повреден велосипедист во Охрид

Слободен печат

ВИДЕО | Момче со палка демолира автомобил во Битола

Слободен печат

Петмина повредени во сообраќајка кај Штип

Слободен печат

Тројца повредени откако излетал автомобил на патот Штип-Радовиш

Слободен печат

Остави Коментар