ФинХакатон 2 за изготвување иновативна маркетинг стратегија за „МојДДВ, #МојаНаграда”

Министерството за финанансии и Фондот за иновации и технолошки развој организираат ФинХакатон 2 чија цел е изготвување иновативна маркетинг стратегија за наградна игра „МојДДВ, #МојаНаграда”.

На презентацијата е најавено обраќање на министерката за финансии Нина Ангеловска и директорот на ФИТР Јован Деспотовски.

ФинХакатон 2: „МојДДВ, #МојаНаграда” е наменет за маркетинг агенции и други домашни компании што може да понудат иновативна маркетинг стратегија.

Со цел поддршка на младите, заинтересираните компании во својот тим ќе треба да вклучат и студенти со запишани студии од областа на економија, право, организациски студии, технички науки, дизајн, односи со јавност или сродни студии.

Наградната игра почнува следниот месец, а учествуваат сите кои скенираат фискални сметки, а наградите се парични.

Прочитајте и...  ХРВ: Најмалку 180 тела пронајдени во масовни гробници во Буркина Фасо

Прочитај повеќе

Русија, без сомневање, е партнер кој ветува – ЕУ треба да соработува

Слободен печат

Родителите на деца од школска возраст се враќаат на работа, но не и оние кои имаат деца во градинка

Слободен печат

Филипче: Изнајдено е решение за работа на системот Мој термин на клиниките за лицата со хронични болести и малигно болните

Слободен печат

Договор на коморите на сметководители и проценувачи за промоција на европската легислатива

Слободен печат

Вебер: ЕУ е должна да ги прекине преговорите за членство со Турција

Слободен печат

Крамп-Каренбауер: Победата на Бајден на изборите не значи дека Европа може да смета на САД за безбедноста

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Амбициозни наставници од Балканот креираа Балканска наставничка мрежа, за полесно онлајн образование (ВИДЕО)

Слободен печат

Трета фаза од авионско прскање против комарци во Скопје

Слободен печат

Курц: Решението за буџетот на ЕУ е на дофат на рака, доколку има подготвеност за тоа

Слободен печат

Флојд рекол „Не можам да дишам“ повеќе од 20 пати, полицаецот му одговорил „за да зборуваш потребно ти е многу кислород”

Слободен печат

Српската полиција брутално претепува демонстрант, а потоа го преместуваат за да пројдат со возилата (ВИДЕО)

Слободен печат

Јанев: Имам негативен тест за Ковид-19 и нема потреба да бидам во изолација

Слободен печат