27.8 C
Скопје

Финалето во ЛШ ќе се игра пред 25.000 гледачи?

Најважниот натпревар сезонава во Лигата на шампионите кој е закажан за 29. мај во Истанбул ќе се игра пред 25.00 гледачи, пренесува „Тајмс“.

Според сознанијата на англискиот весник, навивачите кои ќе патуваат за Турција најверојатно ќе мора да имаат потврда дека се вакцинирани или имаат негативен тест на коронавирус.
Двата финалисти ќе добијат по 4.000 влезници за своите навивачи.

Финалниот натпревар во ЛШ ќе се игра на 29. мај на олимпискиот стадион „Ататурк“ во Истанбул.
Првиот финалист е тимот на Манчестер сити кој вчера со 2:0 го совлада ПСЖ во реваншот, додека вториот полуфиналист ќе биде подобриот од дуелот Челси – Реал Мадрид.

Поврзани вести

Меси мора да ја заврши кариерата во Барселона

Слободен печат

Фудбалерите од Букурешт се преселија во Амстердам

Слободен печат

Крај на кариерата за Данецот, Ериксен е опериран

Слободен печат

Тага во Торино, почина човекот кој го направи Јувентус фудбалски гигант

Слободен печат

Што не очекува денеска на Евро 2020: Хрватска оди на сè или ништо

Слободен печат

УЕФА размислува да им го одземе финалето на ЕП на Англичаните

Слободен печат

Остави Коментар