ФИЛМСКА ПОТЕРА ПО СРБИН НА АВТОПАТ ВО ХРВАТСКА: По 20 минути успеале да го фатат (ВИДЕО) - Слободен печат

ФИЛМСКА ПОТЕРА ПО СРБИН НА АВТОПАТ ВО ХРВАТСКА: По 20 минути успеале да го фатат (ВИДЕО)

Вистинска драма се одвивала синоќа во Хрватска, недалеку од одморалиштето Јањче на автопатот А1, кога полицијата не можела да запре Србин со сомнително возило, пренесува Курир.рс.

Според овие информации, полицијата на споментатиот автопат следела комбе со загребска регистрација, за кое се сомневале дека се користи за кривично дело, односно за криумчарење на луѓе.

Иако полицијата со звучни и светлосни знаци му давала сигнал да застане, возачот не се огласил на предупредувањата, напротив, ја золемил брзината и продолжил да се движи по автопатот во правец кон Загреб.

Полицијата тргнала во потера, но возачот не се откажувал од својата намера да побегне. За да го спречат пред влезот во Загреб, на наплатната рампа, полицијата поставила блокади од возила.

По 20 минути од потерата и поставувањето на полициски блокади, возачот и понатаму не се откажувал. Тој најпрво ја пробил рампата со комбето, а потоа со полна брзина се забил во две полициски возила, за на крај да биде оневозможен да продолжи со бегството.

Целата потера која наликува како на некој акционен филм погледнете ја во прилог:

Прочитај повеќе

Тирана ја убеди и ДП да биде дел од изборната коалиција на Албанците од Прешевската Долина

Слободен печат

Грчката полиција запленила повеќе од 1 тон кокаин, приведени се 8 лица (ВИДЕО)

Двајца од тројцата заболени во Франција пристигнале на аеродром без симптоми

Слободен печат

Касами: БЕСА работи на формирање трипартитна коалиција, но подготвени сме и самостојно да излеземе на избори

Слободен печат

Ватикан го повика ирачкиот претседател да ги заштити христијаните во таа земја

Слободен печат

Остави Коментар

8 − 1 =

Прочитај повеќе

Петровска: Бирото за јавна безбедност веднаш започна истрага за затворената група на „Телеграм“

Слободен печат

Русија го задржува правото на реципрочни мерки кон Бугарија

Слободен печат

Во затворена група на „Телеграм“ македонски средношколци споделуваат експлицитни фотографии од врсници

Слободен печат

Шкријељ: Просечната пензија ја зголемуваме на 15.500 денари од февруари годинава

Слободен печат

Тројца Французи и еден Ирачанец се водат за исчезнати во Багдад

Слободен печат

СЛУЧАЈНОСТ ИЛИ? 1720. чума, 1820. колера, 1920. шпанска треска: ШТО Е СЛЕДНО?

Слободен печат