Филипинка си направи патики од завои и освои три златни медали (ФОТО) - Слободен печат

Филипинка си направи патики од завои и освои три златни медали (ФОТО)

Реа Булос, млада 12-годишна атлетичарка од Филипини освои три златни медали со „патики“ кои си ги направи самата.

Таа патиките ги направи од завои, а нејзината приказна веднаш стана хит на социјалните мрежи.

Булос во рачно изработените „патики“ доминираше на натпреварувањето помеѓу спортските училишта каде освои три златни медали во различни дисциплини, на трките на 400 метри, на 800 метри и на 1.500 метри.

Прочитај повеќе

Русинка му го зеде паметот на Нејмар (ФОТО)

Слободен печат

Најлудата завршница во фудбалот: Голманот одбрани два пенали кои се поништени, а тој добива црвен картон… (ВИДЕО)

Слободен печат

Гвардиола побара да се укине Лига Купот

Слободен печат

Шарапова е се поблиску до пензија: Не знам дали идната година ќе играм во Мелбурн

Слободен печат

Поранешен НБА играч кој играше со Леброн Џејмс сега е бездомник (ВИДЕО)

Слободен печат

Директорот на Звезда, Терзиќ одбива да се пресели кај Алиоски

Слободен печат

Остави Коментар

seventeen − five =

Прочитај повеќе

Обамејанг ќе го прекрши ветувањето и ќе премине во редовите на најголемиот ривал

Слободен печат

Силен старт на Надал, пораз на Шарапова

Слободен печат

Ван де Бек негира договор со Реал Мадрид

Слободен печат

Бостон ги посрамоти Џејмс и Лејкерси (ВИДЕО)

Зоран Спасоски

Сетиен сепак ќе купува замена за Суарез

Слободен печат

Германците ја декласираа Австрија

Слободен печат