Филипче: Три нови случаи на коронавирус во Македонија, пациентите се тестирале во „Жан Митрев“

Денешната бројка на заболени со коронавирусот Ковид-19 во земјата е 26 пациенти, соопшти министерот за здравство Венко Филипче.

Министерот најави подетални информации најави за во 14 часот кога е закажана прес конференција во салата за медиуми во владата.

– Утрово се тестирани 10 пациенти. Позитивни на тестовите се 3-ца пациенти кои се тестирале на Клиниката „Жан Митрев“, а за нив ИЈЗ направи контролни тестови кои го потврдија претходниот резултат. Состојбата на сите пациенти е стабилна.

Прочитајте и...  Нови 608 смртни случаи од ковид-19 во Велика Британија, најмногу од мај

Поврзани вести

ФОТО I Сите анти-ковид вакцини што се влезени во „финале“ на едно место: Од што се направени, колку ќе чинат и нивната ефикасност

Слободен печат

Нови 608 смртни случаи од ковид-19 во Велика Британија, најмногу од мај

Слободен печат

Македонија испратила документи до Софија, се чека одговор

Слободен печат

Анкета: Една четвртина од Италијанците веруваат во теории на заговор за Ковид-19

И.И.

Шпанија ќе ја подели вакцинацијата на 18 групи на луѓе: Прво ќе ја добијат најстарите, а еве кога останатите

Слободен печат

Австрија планира да почне со вакцинирање против Ковид-19 во јануари 2021

И.И.

Остави Коментар