1 C
Скопје

Филипче најави продолжено работно време за угостителството од 21 јануари

Министерот за здравство Венко Филипче денеска најави дека од 21 јануари Владата ќе донесе одлука за продолжување на работата на угостителските објекти до 21 часот, а постои можност нивното работно време да се продолжи до 23 часот.

„Единствено нешто што ќе се случи на 21 јануари е работното време на угостителите сигурно да се продолжи до 21 часот, а согласно проценката на ситуацијата до 21-ви, евентуално да се разгледа нивното барање за работа до 23 часот. Меѓутоа, сите други мерки остануваат во сила“, рече Филипче.

Прочитајте и...  ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО: Британка злоставувала дементна старица, полицијата ја објави снимката

Поврзани вести

Курти со забрана за учество на парламентарните избори во Косово

Слободен печат

Се бараат начини за зближување на Скопје и Софија

Слободен печат

АМСМ апелира на внимателно возење: Сообраќајот се одвива по влажни коловози

Слободен печат

ВИДЕО I Орбан повторно го шокира светот: Оддаде признание на нацистички пилот, нарекувајќи го витез и херој

И.И.

УХМР: Ноќеска облачно со повремени врнежи од снег

Слободен печат

Утре без струја дел од општините Карпош и Сарај

Слободен печат

Остави Коментар