Филипче: На денот кога ги чествуваме сите херои низ историјата, да го дадеме својот влог во доброто на земјата

Честит Илинден! На денот кога ги чествуваме сите херои низ историјата на нашата земја во име на борбата за слобода и независна држава, наше е, на сите нас заедно да го дадеме својот влог во доброто на земјата.

Борбата не запира, но денес се бориме да го заштитиме здравјето нашето здравје и да го победиме невидиливиот непријател.

Мораме сите заедно сплотени, без исклучок да го дадеме својот дел, својот придонес во борбата против коронавирусот – да ги почитуваме мерките, да се заштитиме себе, своите најблиски, јавното здравје и хероите на нашето време – здравствените работници, стои во честитката од министерот за здравство, Венко Филипче.

Прочитајте и...  Европските берзи во плус трет ден по ред

Прочитај повеќе

Шведско-норвешка двојка се венчаше на граница поради пандемијата

Слободен печат

Запленети над 100 тони кокаин во Холандија: Полицијата откри нарколабораторија во штала (ВИДЕО)

Слободен печат

Германија се сомнева во квалитетот и безбедноста на руската вакцина

Слободен печат

По судска наредба објавена уште една снимка од Џорџ Флојд: Ново шокантно видео од неговите последни моменти (ВИДЕО)

Слободен печат

Осуда од САД за „безумните” насилствата извршени од власта во Белорусија

Слободен печат

Помпео: Авторитаризмот сѐ уште живее во Русија, Кина и Иран

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Мексико: Почнува трета фаза испитување вакцини од САД и Кина

Слободен печат

ЕУ одбива да ги набљудува изборите во Венецуела и бара одложување

Слободен печат

Граѓаните се судрија со полицијата: Жестоки пресметки со полициските кордони во Брест и Минск (ВИДЕО)

Слободен печат

Несреќа во Мексико: Се преврте автобус, загинаа 13 лица (ВИДЕО)

Слободен печат

Франција покрена истрага за ТикТок

Слободен печат

Дефект во електродистрибутивната мрежа во Тетово, вечерва се очекува нормално снабдување со струја

Слободен печат