11 C
Скопје

Филипче до медицинските лица: Благодарност до сите заслужни за професионалноста, одговорноста и енергијата

Министерот за здравство, Венко Филипче вечерва на својата Фејсбук страница сподели фотографија во знак на благодарност до сите здравствени работници кои секојдневно се соочуваат со коронавирусот и кои даваат сѐ од себе за здравјето на сите граѓани.

– Во процесот на вакцинација клучната работа ја вршат здравствените работници, сестри и студенти на Фармацевтски факултет кои секојдневно се среќаваат со безброј граѓани во А1 Арената Борис Трајковски. Тие како и многу други кои работат на пунктовите низ државата ги поминаа сите неопходни обуки за вршење на оваа задача. Благодарност до сите за одговорноста, професионалноста и енергијата која ја споделуваат со граѓаните, се вели во објавата на Филипче.

Поврзани вести

Нова скандалозна порно-група со слики и видеа: На Телеграм се појави „Перверзии на Балканот“

Слободен печат

Лајчак: Несомнено за Косово, успех во дијалогот значи да се стане земја кандидат за ЕУ

Слободен печат

Германија, Шпанија и Франција заедно ќе развијат нов борбен авион

Слободен печат

Регионален ковид-19 пресек: Мал пад на бројот на нови инфекции

Слободен печат

Бугарски брачен пар заврши зад решетки во Германија: Продавале новороденчиња во Грција

Слободен печат

Маск: Старлник услугата ја нарачаа половина милион луѓе

Слободен печат

Остави Коментар