17 C
Скопје

Филаделфија: Уапсени се осомничените лица за убиството на Милан Лончар

Полицијата во Филаделфија соопшти дека се уапсени лицата кои се осомничени за убиство на 25-годишниот Милан Лончар кој во средата беше усмртен со истрел од пиштол додека го шеташе своето куче во Пенсилванија, пренесе РТС цитирајќи локални медиуми во САД.

Полицијата не ги соопшти имињата на осомничените, ниту нивниот број.

ВИДЕО: Уличните камери го снимија свирепото убиството на Милан во Филаделфија: Му пребаруваа по џебовите и го ликвидираа а тој до последен здив се мачел да си го спаси кучето

Милан Лончар беше убиен во средата додека го шетал својот миленик во американската сојузна држава Филаделфија, а полицијата претходно соопшти дека му пришле двајца мажи од кои еден вперил пиштол во него.

Прочитајте и...  Фон дер Лајен: Без размислување би ја примила вакцината на АстраЗенека

Се обиделе да му ги претресат џебовите по што еден од напаѓачите му испукал куршум во гради. Пола час подоцна, Лончар починал во локалната болница, пренесува РТС.

Поврзани вести

Португалија ќе отстапи пет отсто од своите дози на вакцини за поранешните колонии во Африка

Слободен печат

Новороденче со ковид-19 во Грција се бори за живот приклучено на апарати: Атинските болници повторно полни

Слободен печат

Судија ја блокираше забраната на Бајден за депортација на мигранти на неодредено време

Слободен печат

ВИДЕО: Судири меѓу клановите во затворите во Евкадор: Најмалку 75 затвореници се убиени

Слободен печат

Мијалков се обезбедува во куќен притвор со полициско присуство, СВР Скопје немало технички можности за аудио и видео надзор

Слободен печат

Ѓукановиќ отповика бројни амбасадори вклучувајќи го и амбасадорот во Белград Тарзан Милошевиќ

Слободен печат

Остави Коментар