6 C
Скопје

ФФМ: Чудесна, чудесна одбојкарска Македонија!

Доаѓаат честитки од сите страни по повод пласманот на одбојкарската репрезентација на Македонија на Европското првенство.

После големиот триумф над Турција (3:1), нашите најдобри одбојкари го обезбедија својот втор настап на континенталните собири. Со јубилејната 70 победа во официјалните 152 натпревари, повторно сме во во престижното друштво.

Ние сме најдобро второпласирани од три завршени групи досега, така што не постои теорија која би попречила да играме годинава на ЕП кое ќе се одржи во четири земји: Полска, Чешка, Естонија и Финска.

Честитка дојде и од Фудбалската федерација на Македонија:

– Чудесна, чудесна одбојкарска Македонија! Благодарност за насмевките кои ни ги донесовте. Инспирација и оптимизам. Честитки за новото Европско првенство – стои во пораката на ФФМ.

Љафтов: Покажавме кои сме и што сме

Прочитајте и...  Ванеса Брајант за „наоѓањето светлина во мракот“: Коби и Џиџи ме мотивираат да продолжам понатаму

Поврзани вести

ЛШ: Лазаров во осминафиналето со Кјелце, Митревски против Алборг

Слободен печат

Ракитиќ до Меси: Имам трофеј кој никогаш нема да го освоиш!

Слободен печат

ВИДЕО: ВАР го спаси Мурињо, Евертон во трка за Лига на шампиони!

Слободен печат

Стоилов гневен по поразот: Некои ракометари не разбираат за колку посебен клуб играат

Слободен печат

Алушовски: Добивме лекција од Мешков

Слободен печат

ЛШ: Нов пораз на Вардар 1961, бодовите ги освои Мешков Брест

Слободен печат

Остави Коментар