Фетаи не сака да се меша во работата на ОЈО

„Постапката за „Рекет“ ја води друго обвинителство, кое е надлежно, и не сакам да се мешам“, изјави Фетиме Фетаи, денес пред почетокот на рочиштето за случајот „Титаник 3“, за кој е надлежно Специјалното јавно обвинителство.

Обвинителката при СЈО, Фетаи рече дека СЈО непречено работи на случаите кои се во нивна надлежности и додаде: Еве денеска сме на судењето за „Титаник 3“.

Во изминатата недела обвинителката Фетаи, според одредени извори, жестоко реагирала на одлуката на шефицата на СЈО, Катица Јанева за претрес на вработените во обвинителството при влез и излез од работното место. Односно Фетаи плукнала во надзорните камери, а Јанева не сакаше да ги коментира тензичните ситуации.

Прочитајте и...  Анти Ковид 19 правила за на плажа: Без дружби, на 6 метри дистанца!

Прочитај повеќе

Научници бараат од СЗО да ги смени препораките: Коронавирусот се пренесува и преку воздух

Слободен печат

Вандализам на ловиштата во Македонска Каменица

Слободен печат

Глас за Македонија од Куманово: Борба против корупција, поддршка за мали семејни фирми

Слободен печат

Зибери: 20.000 евра грантови за секој млад фермер под 35-годишна возраст

Слободен печат

Шекеринска: ВМРО-ДПМНЕ не смее да каже ни „п“ од правна држава

Слободен печат

Мицкоски: Заев и СДСМ се “доктори по наука” за криминал, пљачка, корупција и национално предавство

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Заев: Груевизмот и лажниот патриотизам завршија, продолжуваме по вистинскиот пат

Слободен печат

Неофицијални резултати: ХДЗ освои 71 мандат

Слободен печат

Дурловски од Крушево: Јавно ја прашувам Шекеринска дали СДСМ стои зад заложбите на БЕСА со кои се заговара кантонизација на Македонија

Слободен печат

ДАЛИ НИ СЕ ПОДГОТВУВА НОВА КАТАСТРОФА? Во Кина откриен случај на бубонска чума, издадено предупредување од трет степен

Слободен печат

Спасовски: Домашна платежна картичка ќе добијат и пензионерите, стечајците, самохраните родители и невработените

Слободен печат

Николоски: Поддршка на млади земјоделци со неповратни 20.000 евра и до 50 проценти за механизација

Слободен печат