Фетаи и Бубевски остануваат обвинители во „Монструм“

Фатиме Фетаи и Гаврил Бубевски остануваат обвинители во предметот „Монструм“ дознава „Слободен печат“.

Како што дознаваме утре на судењето ќе бидат присутни и двајцата обвинители, а писмената одлука ја потпишал лично јавниот обивнител Љубомир Јовевски.

Освен „Монструм“ во следните неколку денови републичкиот јавен обвинител ќе ги распореди и другите предмети кои ОЈо ги презеде од СЈО.

Прочитајте и...  Пронајдени пет мигранти во товарно возило, кривична пријава за возачот

Прочитај повеќе

ВО ТЕК ПОЛИЦИСКА АКЦИЈА ВО САРАЈ: Полицијата заплени 1,3 тони кокаин

Слободен печат

Тетовец со години ја земал пензијата од својата почината мајка, не знаел дека треба да пријави смрт

Слободен печат

Пронајдени пет мигранти во товарно возило, кривична пријава за возачот

Слободен печат

Обљубено 15-годишно девојче во Скопје

Слободен печат

Кривична за охриѓанец за поседување амфетамин, МДМА и марихуана

Слободен печат

Обвинителен акт за неготинец за разбојништво

МИА Агенција

Остави Коментар

пет + деветнаесет =

Прочитај повеќе

Сириски државјанин пронајден починат на патот кон планинскиот врв Кобилица

МИА Агенција

Кај Радовиш откриено возило со 32 мигранти

МИА Агенција

Идентификувано безживотното тело пронајдено на Шар Планина

Слободен печат

Момче чувало пиштол во автомобил

Тројца повредени во сообраќајка кај Струмица

Во судир на повеќе возила повредени три лица кај Струмица

Слободен печат