Фенербахче се „распадна“, Реал трет во Виторија (ВИДЕО)

Фенербахче не успеа да се опорави од поразот кој го претрпе во полуфиналето од кошаркарската Евролига и на крајот мораше да се помири само со четвртото место во Виторија.

Реал Мадрид во натпреварот за третото место славеше со убедлив резултат 94:75 (24:16, 14:24, 31:23, 25:12).

Прв стрелец во редовите на шпанскиот клуб беше Густаво Ајон со фантастична партија во која забележа дабл-дабл учинок од 23 поени и 11 скокови.

Во победничката екипа се истакна уште Фабиен Козер кој реализираше 13 поени, Факундо Кампацо додаде 12 поени и 15 асистенции, додека а Треј Томпкинс 12 поени и пет скокови.

За Фенер доминираше Костас Слукас со 17 поени и шест асистенции, зад него на листата најдобри стрелци е Мелих Махматоглу со 14 поени и три асистенции.

Прочитајте и...  Баварски час по фудбал во Леверкузен! (ВИДЕО)

Големото финале меѓу Анадолу Ефес и ЦСКА Москва се игра од 20:30 часот.

Прочитај повеќе

Вернер се посрамоти пред „трансферот“ во Челси! (ВИДЕО)

Слободен печат

Неопислива среќа, Ѓоковиќ: Мојот прв тениски рекет! (ВИДЕО)

Слободен печат

Санчо парично казнет поради шишање без маска (ФОТО)

Слободен печат

Баварски час по фудбал во Леверкузен! (ВИДЕО)

Слободен печат

Мојсов останува во редовите на АЕК Ларнака

Слободен печат

На денешен ден: Кошаркарскиот „Моцарт“ ги постигна последните 30 поени!

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Каква радост, тренерот на Фрајбург почна да ги „тепа“ сите! (ВИДЕО)

Слободен печат

Барса со Луис Суарез против Мајорка и Трајковски!

Слободен печат

Бабунски „дрибла“ пелени, Македонецот наскоро на фудбалските терени! (ВИДЕО)

Слободен печат

Диего Лопез: Бреша е разочарана од Балотели!

Слободен печат

Заработува 30 милиони евра годишно, a во родниот Уругвај коси трева! (ВИДЕО)

Слободен печат

Интервју со Зорица Десподовска: Освоивме бронза, во Полска доста се напредува индивидуално!

Фидан Коминовски