Фелисити Хафман од „Очајни домаќинки“ ја издржа казната за давање мито

Актерката Фелисити Хафман (57), попозната како Линет од феноменалниот квартет на серијата „Очајни домаќинки“, минатата година беше осудена за проневера и давање мито за „местење“ приемен испит за нејзината ќерка.

Очајни домаќинки / Instagram

Хаман целосно го плати својот долг кон општеството, по нејзината осуда во скандалот поврзан со прием на колеџ.

Instagram

По единаесетдневната затворска казна, едногодишен надзор и забрана за напуштење на земјата, како и 250 часа општокорисна работа, Фелисити конечно ја издржа казната во целост. Сега, откако ѝ е вратен пасошот, актерката се надева на нови актерски ангажмани.

Instagram

Хафман беше осудена затоа што му платила на вратарот Рик Сингер 15.000 американски долари со цел да ѝ го „намести“ примениот испит на нејзината најстара ќерка Софија Грејс Мејси. Таа минатата година се изјасни за виновна пред судот во Бостон за случајот.

Прочитајте и...  ФОТО | Шерон Стоун не старее: Актерката заведува и во седмата деценија со својата фигура!
Instagram

Инаку Сингер заработувал од „местење“ испити, земајќи големи суми пари од познати и богати родители.

Слично како Фелисити, помина и нејзината колешка, актерката Лори Лафлин и нејзиниот сопруг. Лафлин беше осудена на два месеци, а нејзиниот сопруг на пет, како и на две години надзор за време на кој им беа одредени 100 часа социјално корисна работа како и казна од 250.000 американски долари.

Лори и нејзиниот сопруг Масимо / Instagram

Поврзани вести

Пет работи што треба да ги направите кога ќе влезете дома за да се заштитите од коронавирусот

Слободен печат

ФОТО | Шерон Стоун не старее: Актерката заведува и во седмата деценија со својата фигура!

Слободен Печат

Колку долго смеат да се користат капките и спрејовите за нос?

Слободен печат

Вистината за куркумата: Дали овој магичен зачин навистина лекува и може секој да го консумира?

Слободен Печат

Дневен хороскоп за 30 ноември: Не се плашете да сонувате големи соништа, понекогаш тие се остваруваат

Слободен печат

Виц на денот: Глад

Слободен печат

Остави Коментар

MacedonianAlbanian