Фејсбук „војна“ меѓу Антиќ и Темелковски (ФОТО) - Слободен печат
КошаркаСпорт

Фејсбук „војна“ меѓу Антиќ и Темелковски (ФОТО)

Двајцата кандидати за претседател на Македонската кошаркарска федерација, Перо Антиќ  и Владимир Темелковски веќе ја започнаа пресметката на социјалните мрежи. Првиот чин од „војната“ која очекуваме да се разгори како ќе се ближи денот за избор на нов челник на МКФ беше на фејсбук.

Антиќ прв реагираше откако Темелковски и на својот фејсбук профил ја потврди кандидатурата, паднаа тешки зборови и навреди. Од едната страна беа употребени зборови како „татин син“ додека од другата инсуинации за „добро познавање на хемијата и супстанците“.

 

 

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Слични артикли

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close