Фејсбук страната на скопската зоолошка злоупотребена за ширење дезинформации

На Фејсбук страната на скопската зоолошка градина осамна пост во кој се вели дека поранешна Фејсбук страница на Зоолошка градина Скопје е злоупотребена за ширење дезинформации и други цели.

Оваа страна не припаѓа на зоолошката градина и нема никаква поврзаност со активностите на Зоо Скопје, пишуваат во постот од Зоолошката градина во Скопје.

Прочитајте и...  Еко-свест: Стратегијата за енергетика – значителен чекор кон нискојаглероден развој

Прочитај повеќе

Куќата во која пораснал Доналд Трамп повторно на продажба – цената непозната (ВИДЕО)

Слободен печат

Уапсен капетанот на авионот што се распадна на три дела во Истанбул

Слободен печат

Словенија е подготвена да ги затвори границите ако се зголеми ризикот од коронавирусот

Слободен печат

Белата куќа ќе побара дополнителни пари од Конгресот за борба со коронавирусот

Слободен печат

ХИВ позтивни жени во Јужноафриканската Република биле стерилизирани без нивна согласност

МИА Агенција

Исламски џихад го прекина огнот со Израел

Слободен печат

Остави Коментар

седум + четиринаесет =

Прочитај повеќе

Кинескиот амбасадор во Москва тврди: Кина има вакцина за новиот коронавирус

МИА Агенција

Доларот профитира поради стравот од брзото ширење на коронавирусот

Слободен печат

Партијата на Харадинај бара да не се укинуваат таксите за српските производи

Слободен печат

Илјадници мајмуни заразени од коронавирус: Научниците експериментираат за да дојдат до ефикасна вакцина (ВИДЕО)

Слободен печат

Нетанјаху нареди да продолжат нападите врз појасот Газа

МИА Агенција

Нови снимки на НАСА: На Антарктикот за шест дена се стопиле десет сантиметри мраз

Слободен печат