Фејсбук: Сервисот за запознавање партнери станува достапен и во Европа

Сервисот за запознавање партнери – конкурент на социјалната мрежа „Tinder“ и други апликации за запознавање, по долго време стана достапна во Европа.

 

„Facebook Dating“ ги има истите карактеристики како и во Америка, користејќи го вашиот постоечки профил на Фејсбук за да пронајдете потенцијални партнери.

Facebook

 

Фејсбук ги прилагодува овие „совпаѓања“ според вашите преференции, вашата активност на социјалната мрежа, групи во кои членувате како и настани. Фејсбук ја задржува вашата приватноста на новата опција, со што многу од персоналните тактики за наоѓање партнер ќе ви бидат целосно опционални.

 

Facebook

 

Но, блиската поврзаност со „Facebook Dating“ со останатите производи на компанијата, во минатото предизвика загриженост кај корисниците.

Во февруари, Фејсбук „претрпе“ интервенција од страна на Ирската комисија за заштита на податоците. Затоа компанијата мораше да го одложи промовирањето на новата функција заради силното влијание на Општата регулатива за заштита на податоците во склоп на Европската унија, кои тврдеа дека Фејсбук не ги известил навремено за своите планови и новата услуга, ниту пак за начинот на кој истата ќе функционира.

Прочитајте и...  Шкотска е првата земја во светот што ќе овозможи бесплатeн пристап до менструални производи

 

Facebook

 

Откако го решиле проблемот, „Facebook Dating“ веќе е достапен во над 50 земји, вклучувајќи ги Австрија, Белгија, Бугарија, Кипар, Чешка, Данска, Естонија, Финска, Франција, Германија, Грција, Хрватска, Унгарија, Ирска, Италија, Литванија, Луксембург, Летонија, Малта, Холандија, Полска, Португалија, Романија, Шведска, Словенија, Слобачка, Исланд, Лихтенштајн, Норвешка, Шпанија, Швајцарија и Велика Британија.

Поврзани вести

ФОТО: Најпознатата домаќинка Марта Стјуарт (79) покажа како изгледа – Нејзината фотографија воодушеви многумина!

Слободен Печат

Хит серијата „Круна“ им го наруши мирот: Принцот Чарлс и Камила повторно нападнати од јавноста

Слободен Печат

Фризурата на Џенифер Гарнер: Актерката ги насмеа своите фанови со фотографија од детството

Слободен Печат

ФОТО| Никол Шерзингер одлучи да ja продаде луксузната вила за 8 милиони долари: Нејзиниот дом ќе ве остави без здив!

Слободен печат

Последните моменти на Бојан од „Амадеус“: Лекарите се собрале околу неговиот кревет, пуштиле песна од бендот и запеале!

Слободен Печат

Галоски руши рекорди, поддржан и од Дејвид Гета на неговите официјални страници!

Васко Спасоски

Остави Коментар