Фејсбук објави нови Покемон игри на својата мрежа! (ВИДЕО)

Друштвената мрежа ја прошири својата гејминг содржина.

Друштвената мрежа Фејсбук нуди нови игри за своите корисници.

Станува збор за едноставни и забавни компјутерски игри со теми од франшизата Покемон.

Medallion Battle и Tower Battle се достапни по пат на гејминг-таб на страницата на познатата друштвена мрежа.

Првата игра е налик на традиционална игра со карти, додека пак во другата играчите се натпреваруваат градејќи што повисока кула. Игрите се достапни скоро за сите корисници низ светот.

Прочитајте и...  Пинк се напи во изолација, па ја скрати косата: Пејачката се кае за својата фризура (ВИДЕО)

Прочитај повеќе

Анџелина Џоли донираше милиони за храна за децата во Америка!

Слободен Печат

Лекарот на Бен Афлек им покажа средни прсти на папараците! (ФОТО)

Слободен Печат

Почина Игор Спасов: Водителот на култната емисија е пронајден мртов во својот стан во Нов Белград!

Слободен Печат

Украден пиштолот од легендарните серијали за „Џејмс Бонд“!

Слободен Печат

Долго време ја немаше во јавноста – Ќерката на Жељко Јоксимовиќ порасна во вистинска убавица (ФОТО)

Слободен печат

Ваква фотка никој не очекуваше од неа: И Андријана Јаневска знае да биде секси! (ФОТО)

Васко Спасоски

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Пинк се напи во изолација, па ја скрати косата: Пејачката се кае за својата фризура (ВИДЕО)

Слободен Печат

Неколку работи кои ќе ги сфатите дури откако ќе станете родители

Слободен печат

ПРЕПОРАКИ ОД ИЗОЛАЦИЈА со Бисера Бендевска и нејзините предлози за книги за деца

Јасмина Кантарџиева Димков

Зошто докторите против чумата носеле чудни маски со клун?

Слободен печат

По 8 години нова песна на Боб Дилан: Песната е за убиството на Џон Кенеди и трае 17 минути! (ВИДЕО)

Слободен печат

Том Хенкс и неговата сопруга Рита Вилсон се вратија во САД! (ФОТО)

Слободен Печат