Федерер си игра криенка со својот тим во Мелбурн (ВИДЕО)

Швајцарецот направи шоу по еден од тренинзите во пресрет на стартот на Австрлаија Опен.

Рожер Федерер во одлично расположение го очекува стартот на првиот годинешен грен слем турнир, Австралија Опен.

Тој на еден од последните тренинзи пред стартот на Австралија Опен си играше криенка со својот тим, поточно со селекторот на Швајцарија, Северин Лути и со кондицискиот тренер, Пјеро Паганини.

Федерер во првото коло од Австралија Опен ќе се игра против Американецот Стив Џонсон.

 

 

Прочитајте и...  Алушовски: Верувам дека Вардар идната година ќе игра во Лигата на шампионите

Прочитај повеќе

Лазаров прв стрелец, Кузмановски подобар во „македонското дерби“ на ЕХФ купот

Слободен печат

Ѓоковиќ: Федерер му е потребен на тенисот

Слободен печат

Бевме на чекор да ја изненадиме Русија, на крајот поразени и во Перм

Слободен печат

Премиер лига: Фернандеш ја најави победата на „црвените ѓаволи“! (ВИДЕО)

Слободен печат

Тошевски за пресврт на „романтичарите“, само бод за Шкендија во Кратово

Слободен печат

Погба сака да си оди Солскјер, Јунајтед веќе „договори“ трансфер?

Слободен печат

Остави Коментар

18 − дванаесет =

Прочитај повеќе

Смешен момент на натпреварот Македонија ЃП-Академија Пандев! (ВИДЕО)

Слободен печат

Сега Лацио го брка Јуве, Пандев се врати и обезбеди пенал! (ВИДЕО)

Слободен печат

Таеквондо: Трајковски „златен“ во Словенија, Релиќ со бронза од Шведска

Слободен печат

Што треба да направи Милан за да го задржи Ибрахимовиќ?

Слободен печат

Проблеми за Реал: Без Азар против Сити и Барса!? (ФОТО)

Слободен печат

Интервју со Весна Витанова: Мора да се ценат сите аспекти – добриот голман е половина од резултатот!