10.8 C
Скопје

Федерер нема да ја брани титулата на Мастерсот во Мајами

Швајцарецот Рожер Федерер одучи да не ја брани титулата на Мастерс турнирот во Мајами и го откажа учеството на турнирот чиј старт е закажан за 24. март.
Федерер триумираше на Мастерсот во Мајами во 2019 година, кој минатата година не се играше поради пандемијата на коронавирусот, со што ќе загуби 1000 поени и ќе забележи дополнителен пад на АТП ранг листата каде моментно се наоѓа на петтото место.

Официјалниот кам-бек на тениските терени, Рожер Федерер ќе го има на турнирот во Доха, Катар кој започнува утре, а потоа можно е да настапи и на турнирот во Дубаи.

„По Доха, а можеби и Дубаи, Федерер ќе се врати на полесни тренинзи за да се подготви за продолжението на сезоната – изјави изјави неговиот менаџер, Тони Годсик.

Поврзани вести

Кои се најпознатите прекари на фудбалерите: Трактор, психо, пирана, пират….

Слободен печат

Челси му се реваншира на Лестер за поразот во ФА Купот и го остави да виси за ЛШ

Слободен печат

Црвена звезда на чекор до титулата во АБА лигата, неверојатен натпревар во Белград

Слободен печат

Официјално: Бензема по шест години повторно во француската репрезентација

Слободен печат

ЕСПН ќе снима документарец за најомилениот кошаркар во НБА, „џинот“ Бобан Марјановиќ

Слободен печат

ВИДЕО: Голчиштето на Кавани недоволно за победа на Јунајтед, нов триумф за Алиоски и Лидс

Слободен печат

Остави Коментар