Федерер дели бесплатни совети на Инстаграм, се јави Ѓоковиќ и забавата е загарантирана (ФОТО+ВИДЕО)

Рожер Федерер им понуди бесплатни совети на своите фанови и колеги како да го подобрат чувството за топчето.

Швајцарецот објави видео на кое тој е облечен во бела опрема и на кое покажува како го удира топчето во ѕид и вежба сам со себе.

Еве една корисна вежба. Да видиме што знаете вие. Одговорете ми со ваше видео и ќе ви дадам совети. Паметно бирајте го својот шешир“ напиша Федерер.

На повикот се јави и првиот тенисер на АТП ранг листата, Новак Ѓоковиќ, кој постави видео како го удира топчето.
Дали е ова доволно добро“ праша Новак и во шега го означи Федерер.


Федерер го прифати предизвикот и исто на пеговит начин му одговори на Ѓоковиќ.
Со тој волеј ме победи многу пати, мислам дека на тебе не ти треба мојот совет“.

Прочитајте и...  Кризата си го зема данокот, Манчестер јунајтед се задолжи 170 милиони евра

Прочитај повеќе

Тренерот на Партизан, Милошевиќ добил шамари од „Гробарите“

Слободен печат

Ливерпул се откажа од трансферот на Вернер, нема 60 милиони евра

Слободен печат

Икарди се премисли, останува во ПСЖ

Слободен печат

„Супер Марио“ е пред уште една неуспешна приказна

Слободен печат

Шалке непријатно изненаден во Бундеслигата (ВИДЕО)

Слободен печат

Кулушевски: Сон е да се игра за Јувентус, заедно со Роналдо!

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

АБА лигата без шампион, МЗТ повторно со „празни раце“

Слободен печат

НБА лигата нема да продолжи во јули!?

Слободен печат

Го одби Лацио, еве каде ќе игра синот на легендарниот Хаџи (ФОТО)

Слободен печат

За плукање фудбалерите ги очекува суспензија од 12 натпревари!

Слободен печат

„Пантерска“ одбрана на Димитриевски, невидена радост на Алиоски! (ВИДЕО)

Слободен печат

Домашниот дрес на Манчестер јунајтед за следната сезона 2020/21 (ФОТО)

Слободен печат