ФБИ: Во овие знаци се раѓаат најопасните криминалци!

После анализите од архивите за криминал, американскиот разузнавачка агенција ФБИ утврдила дека луѓе родени во одреден ден од годината, сочинуваат голем број од криминалците. Тоа најчесто се личностите со знак во Рак, Скорпија и Стрелец. Криминалците родени во знакот на Рак се на прво место помеѓу сите криминалци на светот. Тие личности се склони кон нагли промени во расположението што е главен извор на проблемот.

Во ФБИ велат дека мнозинството сериски убијци се родени во ноември – криминалците родени во знакот на Скорпија познати се како исклучително садистички настроени убијци.

Криминалците родени во знакот на Стрелец се специфични. Нив не ги интересираат ситни поединечни злосторства, туку одат на големи. Кога убиваат, го прават тоа масовно и сакаат да се нарекуваат лидери.

Прочитајте и...  Хороскопски знаци кои важат за најголеми манипулатори!

Најбезопасен е хороскопскиот знак Близнаци, пренесува порталот 24 сата. На нивните раце имало најмалку извалкана крв. Тие едноставно никого не го доживуваат толку сериозно за да го убијат или повредат. Повеќе сакаат долго да разговараат отколку да се занимаваат со криминал.

Прочитај повеќе

Се сеќавам кога докторите ми кажаа дека нема да биде добро“: Наташа Беквалац со емотивна порака ѝ го честиташе роденденот на ќерката Катја! (ФОТО)

Слободен печат

НАШ ПРЕДЛОГ ЗА ФИЛМ: „Jexi“ е комедија која ќе ве насмее, но и ќе ве потсети на секојдневната зависност на човекот од модерната технологија

Слободен печат

„The Pussycat Dolls“ повторно на удар: Гледачите се жалеле поради настапот на Никол и останатите девојки! (ВИДЕО)

Слободен печат

Меколи Калкин доби голема улога, еве каде ќе го гледаме (ВИДЕО)

Слободен печат

„Медена земја“ во „Еден на Еден“: Жителите на Бекирлија нè маваа со камења, не ни даваа да пиеме од нивната чешма! (ВИДЕО)

Слободен печат

Деми Мур покажа дека проѕирното не мора да биде и вулгарно (ФОТО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Мерил Стрип стана жешка црвенокоса – Кој би рекол дека има 70 години? (ФОТО)

Слободен печат

Морничави пораки кои би можеле да го уништат Џони Деп – Прво ќе ја удавиме, па потоа ќе ја запалиме!

Слободен печат

Кејт Мидлтон облече патики од 2.000 денари и за само еден час овој модел целосно се распродаде

Слободен печат

Што да правите во Скопје ОВОЈ ВИКЕНД

Слободен печат

Ниту Канада не ги сака Меган и Хари – Полека сите врати им се затвараат!

Слободен печат

Златна Бубамара 2020, на сцената и пред сцената: Сашко Коцев го „избриша“ подот со РЕКЕТ! (ГАЛЕРИЈА)

Слободен печат