ФБИ открива: Кој хороскопски знак е најголем сериски убиец? – Слободен печат
ЕспресоХороскоп

ФБИ открива: Кој хороскопски знак е најголем сериски убиец?

Агенцијата ФБИ ги поделила датумите на раѓање на сериските убијци и оние кои покажуваат психопатски тенденции.

Агенцијата ФБИ ги поделила датумите на раѓање на сериските убијци и оние кои покажуваат психопатски тенденции. Тие податоци откриваат кој хороскопски знак е повеќе склон кон одредени казнени дела.

1. Рак
Првиот на пописот е Ракот. Раковите обично убиваат поради љубомора. Нивните промени на расположението се главна причина за сите проблеми.

2. Скорпија
Службени психопати! Бидејќи повеќето сериски убијци се родени во ноември, повеќето од нив се Стрелци, а останатите Скорпии. Познато е дека се садистички убијци.

3. Стрелец
Стрелецот го зазема третото место на пописот. Стрелците не ги интересираат поединечни, помали злосторства. Пабло Ескобар и Сталин се родени во овој знак, а тие се познати по масовните злосторства и по тоа што себеси се прогласиле за водачи.

4. Бик
Гневот на Бикот е многу интензивен. Но, често Биковите се склони кон измами и кражби отколку кон убиства. Сепак сакаат луксуз, па не можат да си помогнат.

5. Овен
Познато е како луѓето во овој знак знаат да полудат. Нивниот гнев е голем, но не трае долго. Затоа Овенот е на петтотот место на оваа листа. Ако го налутите, стојте подалеку од него. Можете да му пријдете дури кога ќе заборави за што сте ги налутиле.

6. Јарец
Серискиот убиец кој убил најмногу луѓе роден е во овој знак. Лицата родени во овој знак не убиваат често, но кога ќе им пукне филмот, страдаат сите што им се на патот.

7. Риби
Мислевте дека Рибите се мили и слатки? Грешите. Џон Вејн Гејси (убиец кловн), Ричард Рамирез и Ален Вуорнос се некои од најпознатите Риби сериски убици. За Рибите се карактеристични необични убиства поради нивната склоност за зависност.

8. Девица
Овој знак спаѓа под многу уредни убијци. Но треба да се нагласи дека Девиците сепак се посклони кон кражби и измами, а не кон убиства.

9. Вага
Знаеме дека Вагите се праведни, љубезни и трпеливи, но сепак се одговорни за повеќе убиства од Лавот и Водолијата заедно, што е чудно. Па, дури и трпението има граници. Многу е веројатно дека Вагите ќе посегнат по насилство кога другите сакаат да ги искористат нивните добри намери.

10. Лав
Лавот секогаш се држи настрана од неволји. Ако баш мора да убие некого, тоа е за да привлече внимание.

11. Водолија
Водолиите се втор најневин хороскопски знак. Тие се грижат за правдината и имаат силно его кое е тешко да се уништи.

12 Близнаци
Многумина зборуваат лошо за луѓето во знакот на Близнаци, но испаѓа дека овој знак е најмалку опасен. Тие не само што не земаат некого доволно сериозно за да го убијат или да го повредат, туку Близнаците најмалку од сите сакаат крв на своите раце. Наместо да ги убијат, повеќе сакаат да им додеваат на луѓето…

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close