23 C
Скопје

ФБИ нуди 100.000 долари за информации: Кој ги постави експлозивите во близина на Капитол?

ФБИ вчера објави нови снимки на кои се гледа како едно лице поставува импровизирани експлозивни направи пред седиштето на Републиканскиот и Демократскиот национален комитет, и понуди 100.000 американски долари за повеќе информации за сторителот.

Според ФБИ, маскиран човек со качулка постави две бомби во близина на седиштето на демократските и републиканските партии на 5 јануари. Видеото прикажува лице кое застанува во еден момент да ги избрише очилата.

 

Поврзани вести

Мицкоски: Бараме датум и преговори со ЕУ веднаш

Во Израел има помалку од 1.000 активни случаи на заразени со Ковид-19

МИА Агенција

Денеска се регистрирани 135 нови случаи на Ковид-19

Слободен печат

ВИДЕО| Менкиноски: Фамозната белешка на АНБ не е доказ во постапката против Јордан Камчев

ВИДЕО| Најмалку 40 мртви меѓу кои и деца во напад на училиште во Авганистан

Горан Наумовски

Папата Франциск повика на прекин на насилството во Ерусалим

МИА Агенција

Остави Коментар